Tabela rozmiarów

Buciki (niechodki):

Jak dobrać odpowiedni rozmiar bucików?

Aby odpowiednio dobrać rozmiar niechodków Butterfly Kids, należy dokładnie zmierzyć stópkę dziecka w cm.

Jak to zrobić?

Najlepiej przyłożyć stópkę do płaskiej powierzchni i zmierzyć ją od pięty do dużego paluszka. 

 

Rozmiar bucika podany w centymetrach to długość jego wkładki wewnętrznej.

BALERINKI ORAZ SANDAŁKI: 

W przypadku tych modeli niechodków, istotne znaczenie ma ich jak najlepsze dopasowanie do wielkości stopki, gdyż w momencie gdy niechodek będzie za duży - będzie to bardzo widoczne. Jeśli stopka ma np. dł 10 cm - polecamy wybrać rozmiar 10 cm, jeśli stopka ma np. dł 10,5 cm - polecamy wybrać rozamir 11 cm. W przypadku tych modeli niechodków najepiej dobrać rozmiar do max. 0,5 cm większe. :) Mogą Państwo w uwagach do zamówienia podać faktyczną długość stopki w cm oraz szerokość paluszków w ich najszerszym miejscu w cm (szerokość paluszków w ich najszerszym miejscu w cm - np. w przypadku bardzo szczupłej stopki pozwoli nam dopasować buciki jak najlepiej, tak aby nie były zbyt szerokie).

 

MOKASYNY (FLOWERS, WAVE AND BOW, CUTE BOWS, DOTS itd) : 

W przypadku tych modeli niechodków, stopka dziecka nie jest widoczna, ponieważ bucik jest zabudowany. Jeśli stopka ma np. dł 10 cm - możemy wybrać rozmiar 11 cm, jeśli stopka ma np. dł 10,5 cm - możemy wybrać 11 cm lub 12 cm (będą ciut większe) . W przypadku tych modeli niechodków najlepiej dobrać rozmiar od 0,5 cm do 1 cm lub max. 1,5 cm (z tym, iż w przypadku 1,5 cm będą cut większe). :) Mogą Państwo w uwagach do zamówienia podać faktyczną długość stopki w cm oraz szerokość paluszków w ich najszerszym miejscu (szerokość paluszków - np. w przypadku bardzo szczupłej stopki pozwoli nam dopasować buciki jak najlepiej, tak aby nie był zbyt szeroki).

 

FURRY BOOTSY, FRINGE BOOTSY - niechodki z ociepleniem : 

W przypadku tych modeli niechodków jeśli stopka ma np. dł 10 cm - możemy wybrać rozmiar 11 cm, jeśli stopka ma np. dł 10,5 cm - możemy wybrać 12 cm. W przypadku tych modeli niechodków najlepiej dobrać rozmiar od cm do 1 cm do 1,5 cm większe, ze zwględu na ocieplenie, które może zabierać od 0,2 do 0,4 cm długości wkładki wewnętrzenej. Mogą Państwo w uwagach do zamówienia podać faktyczną długość stopki w cm. Szerokość paluszków w cm w tym przypadku  nie jest konieczna.

 

Jeśli jednak pomimo tych wskazówek, niechodki okażą się za małe lub za duże - każda stopka u maluszka jest inna, u niektórych szczupła i wąska, a u innych bardzej pulcha z wyższym podbiciem  - bardzo chętnie je wymienimy. :)

W przypadku chęci wymiany prosimy o kontakt na e-mail butterfly@butterflykids.pl lub naszych portalach społecznościowych na Instagramie lub Facebooku. 

 

W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących prawidłowego dobrania rozmiaru niechodków - również prosimy o kontakt. :)

 

Tabela rozmiarów:
 

DŁUGOŚĆ WKŁADKI WEWNĘTRZNEJ NIECHODKA W CM:

WIEK DZIECKA*:

EUROPEJSKI ODPOWIEDNIK ROZMIARÓW:

9 CM

noworodek

EU 16

10 CM

0 – 3 miesiąca

EU 17 - 18

11 CM

3 – 6 miesiąca

EU 19

12 CM

6 – 12 miesięcy

EU 20 - 21

13 CM

18 – 24 miesięcy

EU 22

*wytyczne wiekowe są szacunkowe, mogą różnić się od faktycznego rozmiaru stopy do wieku dziecka

 

Opaski:

Wszystkie gumki w naszych opaskach są segregowane pod rozmiar wybierany z listy przez klienta, tak aby nie uciskały oraz tak aby nie spadały z główki.

Poniżej zanajduje się tabela, która odpowada statystycznej wielkosći obwodu główki do wieku dziecka: